0

Włodzimierz Szaranowicz ciężko chory! „Nie wiedział, co się dzieje!”

Share

Legendarny komentator sportowy Włodzimierz Szaranowicz zmaga się z ciężką chorobą. Jego dzieci opowiedziały jak się czuje.

W 2019 roku jeden z najbardziej znanych komentatorów sportowych Włodzimierz Szaranowicz zakończył ponad 40-letnią pracę w TVP. Niestety, po przejściu na emeryturę zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.

Jak się okazało, jeszcze przed emeryturą gwiazdor cierpiał na chorobę Parkinsona.

Z bardzo intensywną pracą zbiegły się problemy zdrowotne. Na początku tata nie wiedział, co się dzieje. My też nie. Diagnoza przyszła stosunkowo późno. Zwykle choroba Parkinsona jest wykrywana nieco wcześniej Nagle poczuł, że trochę słabnie, że dzieje się coś złego. Diagnozę przyjął z pewną ulgą w tym sensie, że wreszcie zrozumiał, co mu dolega. Przekonał się, że wcale się nie „zużył”, tylko istnieje zewnętrzna przyczyna gorszej dyspozycji – powiedziała córka komentatora Marta Szaranowicz-Kusz w rozmowie ze “Sportowymi Faktami”.

Syn komentatora Luka Szaranowicz dodał, że “jako jego dzieci w ogóle nie odczuwają, że tata jest chory. Poza tym choroba jest przecież częścią życia człowieka”.

Zaakceptowaliśmy, że tak się po prostu zdarzyło – wyciągnął taką kartę, a nie inną. Cieszymy się każdym dniem i wspólnymi chwilami. Wszyscy w rodzinie oswajamy się z chorobą. A przede wszystkim tata, ale nadal tak samo kocha życie. Ojciec uwielbiał tańczyć. Choćby na Balach Mistrzów Sportu rodzice spędzali na parkiecie czas do późnej nocy. Szaleli też na naszych weselach. Najbardziej tata tęskni właśnie za tańcem” – dodała Marta Szaranowicz-Kusz.

Dzieci Włodzimierza Szaranowicza dodali, że 72-letni gwiazdor już nie tęskni za pracą w telewizji. Teraz przyszedł czas na jego zasłużony odpoczynek.

Kiedy łączył funkcję komentatora i dyrektora sportu w TVP, na jego barki spadło zbyt wiele. Po prostu nie chciał tego kontynuować. – powiedziała córka komentatora.