1

Wojciech O. zatrzymany przez policję! Nawoływał do zabójstw polityków i dziennikarzy

Share

Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jurto usłyszy zarzuty – czytamy w oświadczeniu Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jak poinformowano w sprawie chodzi o sobotni wiec przeciwko segregacji sanitarnej i obowiązkowym szkoleniom. Brali w nim udział tzw. Rodacy Kamraci. W trakcie zgromadzenia głos zabierał Wojciech O. używający pseudonimu Aleksander Jabłonowski.

Kamraci, to jest kij na poselski ryj. Jeśli oni 1 lutego zagłosują, jak chcą, uchwalą tę ustawę o wojnie domowej, ustawę o kapo. Ta ustawa tworzy kapo, nadkapo, podkapo – wszyscy na wszystkich będą donosić, każdy każdego będzie pilnować, stworzą piekło – mówił.

Jeśli oni to zrobią, skazują się na śmierć i my te listy śmieci tworzymy. My ich ostrzegamy, jeżeli oni zagłosują na „tak”, to ja chcę ich zabić – krzyczał do zgromadzonych.

W trakcie swojego przemówienia Wojciech O. mówił o przejęciu władzy i wyznaczeniu dla siebie roli kata.

Ja dla was będę zabijał, tak, jak wy będziecie chcieli – mówił.

Wcześniej o możliwości zatrzymania dowiedzieliśmy się dzięki posłowi Pawłowi Olszewskiego, który w mediach społecznościowych poinformował o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.