0

WOJNA Duda – Kaczyński?! „Minęły już czasy, gdy prezes był nietykalny”

Share

Minęły już czasy, w których prezes Kaczyński był nietykalny. Akcja rodzi reakcję – powiedział prezydent Andrzej Duda komentując niedawne, uszczypliwe wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego na swój temat.

Przypomnijmy w rozmowie z portalem Interia.pl szef Prawa i Sprawiedliwości wprost krytykował decyzje Prezydenta RP o stosowaniu weta przy ustawie dotyczącej sądownictwa w Polsce. Zdanie Kaczyńskiego, jest to początek problemów z Unią Europejską.

Bylibyśmy dziś w zupełnie innej sytuacji, sprawa byłaby zakończona, gdyby nie te weta. Przetargi z Unią też by pewnie potem były, ale z zupełnie innych pozycji – stwierdził Kaczyński.

Na odpowiedź z Belwederu nie trzeba było długo czekać. Andrzej Duda nie zamierzał gryźć się w język i odważnie podjął rękawicę w korespondencyjnej wymianie zdań.

Pamiętam zupełnie odwrotne wypowiedzi pana prezesa z wiosny 2020 roku, kiedy mówił, że to są słuszne decyzje. Wszyscy, którzy mają dobrą pamięć i pamiętają, jak wyglądała wtedy sytuacja, przebieg procesu zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości przez ostatnie lata, to wiedzą, z ilu kwestii pan prezes potem sam się wycofywał – powiedział Duda.

Jeszcze ostrzejszy był jeden z doradców prezydenta w rozmowie z „Wirtualną Polską”. Anonimowy polityk z otoczenia Andrzeja Dudy był wyjątkowo bezpośredni w swojej wypowiedzi.

Minęły już czasy, w których prezes Kaczyński był nietykalny. Akcja rodzi reakcję. Jeśli szef partii krytykuje prezydenta, to musi spodziewać się repliki – podkreślił.

Czy to początek poważnego konfliktu na linii Duda – Kaczyński?