1

Wojna niemal pewna?! Prezydent Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Share

W piątek z inicjatywy Andrzeja Dudy odbędzie się Rada Bezpieczeństwa Narodowego – zapowiedziano. Wcześniej Prezydent RP wziął udział w międzynarodowych konsultacjach ws. sytuacji wokół Ukrainy i wschodniej flanki NATO.

W zapowiedzi Duda uspokoił Polaków i wskazał, że na chwilę obecną nie można mówić o znacznym zagrożeniu bezpieczeństwa militarnego naszego kraju.

To spotkanie RBN chcę, żeby odbyło się w piątek, dlatego, że wtedy będziemy również po konsultacjach z naszymi sojusznikami. Myślę tutaj o państwach bałtyckich. Te konsultacje powinny się odbywać jeszcze w tym tygodniu, w czwartek powinny się zakończyć – stwierdził prezydent.

Wiadomo, że w spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele wszystkich partii politycznych zasiadających w Sejmie, którzy będą mogli zaprezentować swoje zdanie i analizy obecnej sytuacji.

Przypomnijmy, że w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Źródło: Polsat News