0

WOJNA O KROK?! Pelosi zapewnia: USA będą chronić DEMOKRACJĘ na Tajwanie

Share

Dzisiaj świat staje przed wyborem między demokracją i autorytaryzmem – mówiła Nancy Pelosi w przemówieniu wygłoszonym w trakcie wizyty na Tajwanie.

Przypomnijmy, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA przybyła 2 sierpnia br. na Tajwan, aby spotkać się m.in. z prezydentem tego kraju Caj Ing-wen’em. Wydarzenie to wywołało ogromne oburzenie władz Chińskiej Republiki Ludowej.

Determinacja USA, by chronić demokrację, tutaj, na Tajwanie i na całym świecie, pozostaje niewzruszona – mówiła Pelosi, cytowana przez agencję AP.

W trakcie spotkania pojawił się temat zagrożenia bezpieczeństwa kraju ze strony władz w Pekinie. Warto przypomnieć, że chińskie MSZ ogłosiło, iż wizyta jest „poważną prowokacją polityczną i pogłębieniem oficjalnych kontaktów pomiędzy USA a Tajwanem”.

Nie ustąpimy w obliczu celowo zaostrzanych zagrożeń militarnych. Z determinacją będziemy utrzymywać suwerenność naszego kraju i bronić demokratycznego frontu – deklarowała tajwańska prezydent, odnosząc się do zagrożenia ze strony Chin.

 

Źródło: CNN