0

Wojna Polski z Rosją o KROK?! Błaszczak ostrzega: Nie mamy czasu, MUSIMY SIĘ ZBROIĆ!

Share

To wzmocnienie jest niezwykle ważne w związku z sytuacją, jaką mamy za naszą wschodnią granicą. Nie mamy czasu, nie możemy czekać – mówił w trakcie konferencji prasowej minister Mariusz Błaszczak, ogłaszając potwierdzenie umowy na zakup uzbrojenia z Korei Południowej.

Polityk w swoim przemówieniu przekonywał, że Wojsko Polskie należy dozbrajać w szybkim tempie ponieważ sytuacja na Ukrainie pokazuje, że „nie ma czasu”.

My musimy zbroić Wojsko Polskie. W myśl sentencji łacińskiej, chcemy pokoju, ale dlatego, że chcemy pokoju, szykujemy się do wojny. Chodzi o tę zasadę, która jest przestrzegana przez państwa NATO-wskie, zasadę odstraszania. Chodzi o to, żeby polskie siły zbrojne były tak silne, żeby Wojsko Polskie było tak silne, żeby agresor nie zdecydował się na zaatakowanie naszego kraju – mówił szef MON.

W związku z tym, rozwijamy Polskie Siły Zbrojne, tworzymy nowe jednostki wojskowe, zachęcamy do przystępowania do Wojska Polskiego. Polscy żołnierze muszą mieć nowoczesną broń i taka właśnie została zamówiona – dodał.

Słowa ministra Błaszczaka wpisują się w narrację przedstawianą przez Jacka Bartosiaka. Jeden z najpopularniejszych geopolityków w Polsce twierdzi, że Polscy politycy wiedzą, iż Europa Zachodnia nie będzie chciała bronić naszego kraju.

Polska będzie wystawiała wojska lądowe do wojny z Rosją. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości i uważam, że powinniśmy robić deal z Amerykanami. Powinniśmy dostać konkretne rzeczy jeśli wystawimy wojska do wojny z Rosją ewentualnej. Bo na razie Ukraina wystawia wojska, a my jesteśmy następni w kolejce. Widać, że Amerykanie nie mają ochoty na własną wojnę lądową – ostrzegał.

 

Źródło: TVP Info / Radio Wnet