2

Wojna w Europie jest nieunikniona! Generał nie zostawia złudzeń

Share

Nieuniknione jest masowe użycie pocisków manewrujących na morzu w celu niszczenia struktur dowodzenia i kontroli, magazynów oraz sieci transportowych – mówi generał w stanie spoczynku Ben Hodges.

Były dowódca generalny US Army w Europie nie ma dobrych wieści dla naszego regionu. Jego zdaniem inwazja Rosji na Ukrainę jest nieunikniona i doprowadzi do bardzo poważnych konsekwencji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Władimir Putin mówił o ludobójstwie w okupowanym przez Rosję, Donbasie. Należy też pamiętać, że rosyjski rząd rozdaje paszporty ludziom w Donbasie. Być może jest to pretekst do wysłania sił zbrojnych w celu ochrony tych „biednych Rosjan, którzy cierpią z powodu ludobójstwa dokonywanego przez Ukrainę” – twierdzi wojskowy w rozmowie z serwisem The Bulwark.

Według byłego dowódcy US Army atak może nastąpić nie tylko ze strony Krymu czy też Donbasu. Zdaniem Hodgesa chwilę wcześniej może nastąpić obalenie Aleksandra Łukaszenki z fotela Prezydenta Białorusi i wprowadzenie tam własnego kandydata, który gotowy będzie pozwolić na inwazję na Ukrainę właśnie z tego kraju.

Myślę, że Kreml ma swojego człowieka, którego jest gotów tam wprowadzić. Oni wiedzą (Rosjanie – red.), że Europa nie uroni ani jednej łzy z powodu wcześniejszej emerytury Alaksandra Łukaszenki – stwierdził

Źródło: The Bulwark