1

WOJNA wisi na włosku! Chiny wystrzeliły rakiety w kierunku Tajwanu!

Share

Resort obrony Tajwanu poinformował, że chińska armia wystrzeliła 11 pocisków batalistycznych w morze, blisko wybrzeży wyspy! Trwa ekskalacja napięcia między Chinami a Tajwanem po wizycie Nancy Pelosi.

Według informacji przekazanych przez ministerstwo obrony, pociski typu Dongfeng zostały wystrzelone o godzinie 13:56 czasu lokalnego i spadły do morza w bliskiej odległości od południowo-wschodniej i północno-wschodniej części Tajwanu. We wskazanych miejscach znajdują się ważne dla kraju porty i lotniska.

Działamy normalnie i monitorujemy nasze otoczenie w odpowiedzi na irracjonalne działania Chińskiej Republiki Ludowej, mające na celu zmianę status quo i destabilizację bezpieczeństwa regionu. Nie dążymy do eskalacji, ale nie ustępujemy w kwestii naszego bezpieczeństwa i naszej suwerenności – informują władze w Tajpej.

Przypomnijmy, że w czwartek ministrowie spraw zagranicznych krajów ASEAN (Stowarzyszenie Krajów Azji Południowo Wschodniej) stwierdzili, iż sytuacja wokół Tajwanu może przerodzić się w wojnę.

ASEAN jest zaniepokojony brakiem stabilności sytuacji międzynarodowej, nie tylko regionalnej, ale i globalnej, zwłaszcza ostatnimi wydarzeniami w rejonach sąsiednich, które mogą prowadzić do złej oceny sytuacji, poważnej konfrontacji, a nawet do otwartego konfliktu o nieprzewidywalnych konsekwencjach dla wielkich mocarstw – napisano w komunikacie.

 

Źródło: CNN