1

Wojna wisi na włosku! Ukraina prosi Zachód o dostarczenie broni. „Proszę nam pomóc”

Share

Kreml otwarcie postawił krajom NATO ultimatum – twierdzi Ołeksij Rzeznikow, minister Obrony Ukrainy. Polityk oświadczył, że jego kraj jest przygotowany na atak jednak pomoc jest niezbędna.

Zdaniem Rzeznikowa obecna postawa krajów Zachodnich jest powtórką z lat 30. ubiegłego wieku. „Cywilizowany świat” jego zdaniem przez 7,5 roku wojny w Donbasie wyłącznie „wyraża zaniepokojenie” i dokładnie tak samo może być w przypadku agresji ze strony Rosji.

W latach 30. już było tak, kiedy Liga Narodów wyrażała zaniepokojenie wobec agresywnych działań Hitlera. Wszyscy wiemy, jaką tragedią dla świata się to zakończyło. Liga Narodów przestała istnieć, rozpętano krwawą II wojnę światową. Więc kolejne zaniepokojenie nie działa wobec Kremla. Kreml otwarcie postawił krajom NATO ultimatum – stwierdził.

Według ministra obrony narodowej Ukrainy, jedynym argumentem, który może powstrzymać Kreml przed wywołaniem wojny jest broń ofensywna, która miałaby być przekazana przez Zachód.

Chodzi o uzbrojenie nie tylko obronnego charakteru, ale też ofensywnego. Bo na Kremlu są ludzie bardzo pragmatyczni, którzy bardzo dobrze liczą pieniądze. Jeśli będą wiedzieć, że cena tego ataku, tej agresji dla niech będzie niewspółmierna, nie zdecydują się na to” – dodał. Jak wskazał, to sankcje ekonomiczne, polityczne i finansowe oraz „co najważniejsze – podkreślił.

Bronić się będziemy sami, ale proszę nam pomóc – dodał.

Źródło: TSN.ua