1

Wojsko Polskie wzywa rezerwistów! Biorą nawet 60-latków!

Share
Iza Husselbank

Wezwanie do odbycia ćwiczeń wojskowych może dostać każdy, jednak w praktyce dostają je głównie starsze mężczyźni, nawet po 60 lat. Wszystko z powodu skomplikowanego systemu szkolenia rezerwistów.

System szkolenia rezerwistów w Polsce przez wiele lat traktowany był po macoszemu. Szef Sztabu Generalnego, generał Rajmund Andrzejczak zapowiedział w zeszłym roku wskrzeszenie tej praktyki. W wyniku tego w 2020 roku w planach było przeszkolenie 200 tysięcy rezerwistów, jednak przez pandemie koronawirusa nie udało się tego zrobić. Teraz sytuacja się zmieniła.

Właśnie dzisiaj dostałem bilet do rezerwy. St. Kpr. prawie 52 lata. Młode byki w rurkach po*********ą z piwkiem po mieście, a mnie starego w kamasze. Idę na zwolnienie, zresztą mam nadciśnienie i parę innych dolegliwości. Niech sebiksów biorą, co nie wiedzą jak do pralki swoje śmierdzące gacie wrzucić, może czegoś by się nauczyli. Syf był i będzie syfem – pisze jeden z internautów.

Wezwania dostają przede wszystkim mężczyźni w średnim wieku, a nawet po 60. roku życia. Rezerwiści oburzeni, ponieważ nie mogą poświęcić 3 tygodnie na szkolenia w czasie, gdy mają pracę oraz muszą opiekować się domem i rodziną.