0

„Wolność słowa” w KRLD. Skrytykował koncert. Kim Dzong Un: Rozstrzelać!

Share

Południowokoreański dziennik “Dong-a Ilbo” donosi, że Kim Dzong Un rozkazał rozstrzelać dyrygenta, który skrytykował występy podczas obchodów urodzin jego nieżyjącego ojca.

16 lutego 1941 roku urodził się były dyktator Korei Południowej Kim Dzong Il. Tego dnia Koreańczycy też obchodzą Dzień Świecącej Gwiazdy, wierzą bowiem, że w chwili narodzin byłego przywódcy pojawiła się podwójna tęcza, zaś na niebie rozbłysła nowa gwiazda.

Na wydarzeniu pojawił się syn Kim Dzong Ila – Kim Dzong Un. Podczas tego, kiedy dyktator miał pochwalić jeden z występów, dyrygent chóru zwrócił się do kogoś w pobliżu, mówiąc, że nie sądzi, aby przedstawienie było aż tak dobre. Jak podaje południowokoreański reporter Joo Seong-ha w gazecie “Dong-A Ilbo” tej samej nocy dyrygent miał zostać aresztowany.

Już na 20 lutego Kim Dzong Un nakazał stawić się tam wszystkim artystom z Pjongjangu. Dyrygent został postrzelony 90 razy, a pozostali członkowie chóru musieli na to patrzeć.

Dyrygent chóru zginął strasznie na oczach swoich ludzi. W odległość 10 m. Mówi się, że ciało, które zostało trafione 90 kulami, stało się tak opuchnięte, że nie można go było podnieść – pisze Joo Seong-ha.