0

Wolski WPROST! „Rosja prędzej użyje broni jądrowej, niż pogodzi się z utratą”

Share

Jarosław Wolski w rozmowie z Piotrem Zychowiczem zwrócił uwagę na rozwój wydarzeń na terytorium Ukrainy. Jest on zdania, że Rosjanie nie pozwolą naszym sąsiadom na przeprowadzenie szerokiej ofensywy na zajęte wcześniej pozycje. Twierdzi on, że atak na Krym może doprowadzić nawet do użycia broni jądrowej.

Jarosław Wolski regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przebiegu wojny na Ukrainie z widzami kanału na YouTube. Zwrócił uwagę na wydarzenia na Krymie oraz spekulacje o odbiciu tego regionu spod rosyjskiej okupacji.

– Myślę, że Ukrainie nie uda się odzyskać Krymu, z kilku przyczyn. Uważam, że jeżeli Rosjanie będą widzieli, że tracą Krym, to prędzej użyją broni jądrowej niż zgodzą się z utratą Krymu – powiedział.

Twierdzi on, że prawdopodobnie Rosja pogodziłaby się z utratą Doniecka lub Ługańska.

– To będzie ta czerwona linia, poza którą Rosja zdecyduje o użyciu broni atomowej, ale to moje zdanie – ocenił.

Wolski zwrócił również uwagę na znaczenie ekonomiczne Krymu.

– Może niekoniecznie pod kątem towarów, bo tutaj Turków nic nie przebije ze względu na cieśniny czarnomorskie. (…) Owszem, jak pokazuje historia, instalacje brzegowe można rozwalić odpowiednio silną grupą lotniskowców, ale ta raczej nie pojawi się na Morzu Czarnym – powiedział.

– Ze względu na rosyjską doktrynę użycia strategicznych sił atomowych bardzo wątpię, żeby Krym został odpuszczony. Co więcej, niestety jak się wczytać w tę doktrynę, to teoretycznie próba zdobycia Krymu mogłaby zostać uznana za próbę ataku na instalacje strategicznie istotne dla bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, co w doktrynie rosyjskiej dopuszcza użycie broni jądrowej – podsumował.

Całość poniżej.