1

Wołydymyr Zełenski LIDEREM ZAUFANIA w … Polsce! Sprawdź najnowszy ranking

Share

Wołodymyr Zełenski jest zdecydowanym zwycięzcą w sondażu zaufania dla zagranicznych polityków przeprowadzonym przez CBOS. Jak wskazano, prezydentowi Ukrainy ufa, aż 86 procent Polaków!

Warto podkreślić, że Zełenski wygrał m.in. z prezydentem USA Joe Bidenem, któremu ufa 74 procent ankietowanych i Borisem Johnsonem, byłym premierem Wielkiej Brytanii, który osiągnął wynik 55 procent.

Wojna na Ukrainie sprawiła, że Polacy z większą uwagą śledzą wydarzenia poza granicami naszego kraju. Działania podejmowane w związku z rosyjską agresją na Ukrainę są zapewne obecnie jednym z najważniejszych, choć oczywiście nie jedynym, kryterium oceny przywódców państw i polityków aktywnych na arenie międzynarodowej – czytamy w komentarzu Centrum Badań Opinii Publicznej.

Których polityków Polacy oceniają negatywnie? Nie jest zaskoczeniem, że najwyżej na liście znalazł się Władimir Putin, który osiągnął wynik 94 procent. Nieco niżej znajduje się Aleksander Łukaszenka. Prezydentowi Białorusi nie ufa 87 procent ankietowanych. Na trzeci miejscu znalazł się zaś Viktor Orban z 50 procentowym elektoratem negatywnym.

Badanie zrealizowano w dniach od 27 czerwca – 7 lipca 2022 r. na próbie liczącej 1084 osoby (w tym: 62,1 proc. metodą CAPI, 23,4 proc. – CATI i 14,5 proc. – CAWI).