6

Wprowadzają TWARDY lockdown! Uderzy w ZASZCZEPIONYCH i ozdrowieńców!

Share

Przyjmij szczepionkę, a wrócisz do normalności – to jedno z haseł, które przyświecało propagandzie na całym świecie. Okazuje się jednak, że nawet osoby, które się zaszczepiły będą musiały dostosować się do nowych obostrzeń.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu rząd federalny Niemiec oraz rządy krajów związkowych zgodziły się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń wolności dla obywateli w ramach walki z COVID 19. Przepisy weszły w życie 28 grudnia.

Co warto podkreślić nowe zasady nie segregują obywateli na posiadających i nie posiadających paszportu covidowego. Do obostrzeń muszą dostosować się absolutnie wszyscy obywatele.

Mowa między innymi o prywatnych spotkaniach, w których uczestniczyć może maksymalnie 10 osób (nie wliczając dzieci do 14. roku życia). Na terenie całego kraju zamknięte są kluby, dyskoteki oraz zabroniona jest organizacja jakichkolwiek imprez tanecznych. Bez udziału publiczności odbywać się będą także wydarzenia sportowe.

W niektórych krajach związkowych pozwolono na wprowadzanie lokalnych ograniczeń. Przykładowo w Badenii-Wirtembergii od poniedziałku obowiązywać będzie godzina policyjna od 22:30 do 5:00. W Sylwestra przesunięto godzinę rozpoczęcia na 1:00.

Do tej pory w Niemczech potwierdzono cztery zgony osób zainfekowanych Omikronem. Trzy osoby w grupie wiekowej 60-79 lat oraz jedna 35-59 lat.

Źródło: DW.de