0

Wracają covidowe RESTRYKCJE! W tych miejscach będziesz musiał założyć maseczkę

Share

Wolność od „korona restrykcji” nie trwała długo! Cypr, Włochy, Egipt, Tunezja i Grecja to w kraje w których będzie trzeba zakładać znane wszystkim maseczki ochronne.

To jednak nie wszystko na covidowej liście znaleźć można państwa, w których nadal obowiązują ograniczenia i certyfikaty. Z taką sytuacją spotkamy się chociażby we Francji czy na Malcie. Jeśli w najbliższym czasie ktoś zdecyduje się na wyjazd do tych krajów będzie musiał, przy przekraczaniu granicy, pokazać certyfikat pełnego zaszczepienia lub aktualny negatywny wynik testu na COVID-19.

W przypadku Francji warto wspomnieć, że nakazy mogą różnić się w zależności od regionu. Dla przykładu, w Nicei lokalne władze wprowadziły nakaz zakrywania ust i nosa w transporcie publicznym.

W innych miejscowościach, głównie na południu kraju, zdarzają się miejsca w których wprowadzone są limity odwiedzających bądź wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, oczywiście za okazaniem certyfikatu, już na miejscu.

Jak dotąd w Polsce nie ma sygnałów, aby ministerstwo zdrowia przygotowywało się do wprowadzenia restrykcji bądź obowiązku noszenia maseczek. Adam Niedzielski stwierdził niedawno, że sytuacja może ulec zmianie w momencie przekroczenia 5 tysięcy hospitalizowanych.