0

Wróż Niedzielski przedstawił wizję: Na koniec października prognozujemy 5 tys. zakażeń dziennie

Share

Prognozujemy, że na koniec października liczba dziennych zakażeń wyniesie mniej więcej 5 tys. To jeszcze nie jest problem z punktu widzenia infrastruktury covidowej i jej wydolności – mówił w trakcie konferencji prasoweł Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia w rozmowie z dziennikarzami nie ukrywał, że obecne statystyki pokazują wyraźnie, iż liczba osób w szpitalach jest zdecydowanie mniejsza, niż miało to miejsce np. wiosną 2021 roku.

Wszystkie rozmowy na temat obostrzeń mogę spuentować w taki sposób: po pierwsze widzimy ewidentnie, że szczepienia działają. To znaczy, że w porównaniu z wrześniem i październikiem poprzedniego roku w tej chwili mamy dwa razy mniej osób hospitalizowanych. Wtedy było blisko 5 tys. osób hospitalizowanych, a my teraz mamy 2,4 tys.– 2,5 tys. osób – wskazał.

Oczywiście, znalazło się również miejsce na propagandowe wychwalanie skuteczności preparatów nazywanych szczepionkami. Padły zatem kolejne liczby, które mają pokazywać ich skuteczność w walce z „pandemią”.

Odporność naturalna jest już barierą dla rozwijania się covidu”. – Ale również jest też barierą chroniąca nas przed tymi najgorszymi konsekwencjami. Oczywiście to nie jest bariera, która chroni ze stuprocentową skutecznością, ale też warto za każdym razem powtarzać, że wśród osób hospitalizowanych (…) ten odsetek zgonów wśród osób zaszczepionych jest bardzo niski, to jest 1-2 proc. – zaznaczył Niedzielski.

Źródło: Polsat News