4

Wróżbita Morawiecki straszy Polaków 5. falą. ” jestem daleki od jakiegoś optymizmu…”

Share

Mamy do czynienia niestety z czwartą falą, w Polsce obecnie na szczęście nieco już opadającej, ale jestem daleki od jakiegoś optymizmu. Uważam że niestety pewnie grozi nam piąta fala i jej wysokość, jej natężenie, zagrożenia z nią związane wiązać się będą również z poziomem zaszczepień – twierdzi premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie konferencji prasowej poświęconej otwarciu tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, pojawił się temat związany z sytuacją „pandemiczną w Polsce”. Głównym tematem był oczywiście wariant Omikron.

Prowadzimy intensywne badania genotypu, które już teraz pokazują nam, że ten wirus w wariancie Omikron nie tylko jest obecny w Polsce, ale zaczął się rozprzestrzeniać. W związku z tym apeluję także o to, żeby wdrożone dosłownie kilka dni temu obostrzenia, obowiązujące od 17 grudnia, żeby były przestrzegane przez wszystkich – mówił szef Rady Ministrów.

Jednocześnie polityk przypomniał, że „walka” polega przede wszystkim na ograniczeniach wolności obywateli. Jako, że zbliża się jedne z najbardziej „gorących” dni m.in. w centrach handlowych, należy maksymalnie ograniczyć ilość znajdujących się tam osób.

One dotyczą również tego, że w zamkniętych pomieszczeniach może przebywać mniej klientów, mniej obywateli, pasażerów w zależności od tego, o jakim środku komunikacji publicznej mówimy bądź restauracji, kinie, hotelu, innej placówce usługowej – dodał premier Morawiecki.