0

Wybuchowe teorie Macierewicza! Polityk PiS przedstawia argumenty za zamachem w Smoleńsku i uderza w TVP

Share

Tragiczna historia katastrofy Smoleńskiej była, jest i będzie wykorzystywana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ekspertem w tej sprawie niemal od początku był Antoni Macierewicz.

W sobotniej rozmowie z TV Trwam kolejny raz przedstawiał swoje tezy dotyczące wybuchów, odpadających skrzydeł i kłamstw polityków.

Urwanie lewego skrzydła nastąpiło co najmniej mniej więcej 100 m przed miejscem, gdzie rosła słynna brzoza. Na pewno nie żadne uderzenie w brzozę do tego doprowadziło. Przyczyną tej tragedii była eksplozja najpierw w lewym skrzydle, potem w centropłacie. Piloci polscy wypełnili wszystkie swoje obowiązki – mówił Antoni Macierewicz.

Co ciekawe w trakcie wywiady pojawił się temat raportu, który został stworzony przez zespół pod przewodnictwem wiceprezesa PiS. Jak twierdzi sam Macierewicz, tenże powstał jednak nie został dotąd ujawniony ze względu na opór Telewizji Polskiej.

Polityk zapewnił, że przygotowane dokumenty ujrzą światło dzienne po najbliższym spotkaniu podkomisji. Co warto podkreślić, takowy raport oznaczałby zapewne zakończenie prac zespołu na który Polscy podatnicy wydali około 3 milionów złotych.