6

Wycie „korona ekspertów”! Komentują łagodzenie restrykcji. „Zielone światło na umieranie”

Share

U nas od dawna jest zielone światło na umieranie. Jeżeli 600 osób nie kruszyło naszego sumienia, to tym bardziej 200 osób umierających każdego dnia tego nie zrobi – twierdzi dr Tomasz Karauda, odnosząc się do zapowiedzi ministra Adama Niedzielskiego o łagodzeniu restrykcji covidowych.

Przypomnijmy, w rozmowie z dziennikiem „Fakt” szef resortu zdrowia wspomniał, iż przygotowywany jest plan wychodzenia z obowiązujących w Polsce restrykcji. Mowa była m.in. o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Taka postawa nie podoba się „korona ekspertom”, którzy od dawna prezentują swoje zamordystyczne podejście polegające m.in. na twardej segregacji sanitarnej.

Drogą wskazywaną przez ministra idzie duża część Europy i pewnie pójdzie nią reszta świata, ale mówienie w szczycie piątej fali, że znosimy obostrzenia, jest zakończeniem akcji szczepień. To powoduje demobilizację społeczeństwa. Żałuję, że nie mieliśmy odwagi, gdy trzeba było podejmować odważne decyzje skutkujące ochroną zdrowia ludzi, żeby pewne kontrowersyjne zapowiedzi stawiać na wokandzie – tłumaczy na łamach WP, dr Karauda.

Zdaniem lekarza proponowane przez ministra Niedzielskiego zmiany są proponowane zdecydowanie za wcześnie.

Sądzę, że wynika to z desperackiej próby odzyskania sympatii obywateli, z których większość jest zmęczona pandemią. Powrót do normalności nastąpi, tylko szkoda, że odbywa się to kosztem pacjentów. Chcemy te swobody wprowadzić za wcześnie – przekonuje.

Źródło: Wirtualna Polska