0

Wyciekło nagranie z patoimprezy premier Finlandii! W tle mowa o kokainie

Share

Skandal z premier Finlandii Sanną Marin, jej nagrania na patoimprezie obiegło media społecznościowe. Pochodzi ono z prywatnej imprezy, na której polityk pozwoliła sobie zdaniem wielu na zbyt dużo. W tle słychać mowę o kokainie.

Przypomnijmy, że Sanna Marin jest najmłodszą premier w historii Finlandii, a także najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na świecie. Teraz ma problem po tym jak jej znajomi upublicznili nagrania z prywatnej imprezy, w której uczestniczyła 37-latka.

Widzimy na nich, jak Sanna Marin bawi się w gronie przyjaciół. Widać, że nie brakuje alkoholu, w pewnym momencie padają słowa o kokainie. W mediach natychmiast pojawiła się krytyka, że Sanna Marin imprezuje, gdy Finlandia cierpi z powodu wysokich cen energii elektrycznej, braku opieki zdrowotnej czy braku specjalistów do opieki nad osobami starszymi.

– To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider kraju w kryzysie – skomentował dziennikarz Aleksi Valavouri.

Premier komentuje

– Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki – powiedziała.