0

Wyjątkowe uczczenie pamięci o Ryszardzie Kotysie! Wzruszający hołd

Share

Bardzo chcieliśmy w jakiś sposób uczcić pamięć o zmarłym aktorze – mówią państwo Beata i Sebastian Parkitowie, pomysłodawcy i sponsorzy muralu upamiętniającego zmarłego w 2021 roku Ryszarda Kotysa.

Przypomnijmy, legendarny aktor, znany głównie z odgrywania postaci Mariana Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich” zmarł w styczniu 2021 roku w wieku 88 lat. Przez ostatnie lata swojego życia zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Miał problemu z poruszaniem się, demencją, a tuż przed śmiercią zaraził się COVID-19.

Aktor nagrodzony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski po ponad roku doczeka się upamiętniającego go mularu, który pojawił się w rodzinnej miejscowości Mniowie.

Bardzo się cieszę, że w Mniowie powstało takie wyjątkowe miejsce. Tutaj wszyscy znali pana Kotysa, nawet moja mama chodziła z nim do klasy, więc sentyment jest ogromny – mówi wój gminy Piotr Wilczak.

Jak zapowiedziano, już niedługo ogłoszony zostanie także specjalny konkurs dla uczniów, w którym wybrane zostanie hasło jakie pojawi się na odsłoniętym muralu.

Źródło: Echo Dnia