0

Youtuber „Kamerzysta” trafił za kratki! Grozi mu poważna kara

Share

Polski youtuber “Kamerzysta” został zatrzymany z powodu szokującego filmiku, na którym m.in.znęcał się nad niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem. Grozi mu do do ośmiu lat więzienia.

 

Łukasz W., znany użytkownikom internetu jako Kamerzysta, został zatrzymany. Patostreamer odpowie za skandaliczne wideo, na którym za namową youtuberów niepełnosprawny intelektualnie 10-latek dotykał i “oceniał” kobiece pośladki na ulicach.

Jak informuje Polsat News, oprócz Łukasza W. w tej sprawie usłyszały prokuratorskie zarzuty i zostały zatrzymane jeszcze 2 osoby. Grozi im od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka w Polsat News.

To nie pierwsze kłopoty Kamerzysty. W 2019 r. głośno było za sprawą materiału, który youtuber przygotował razem z Lordem Kruszwilem.