0

Zacharowa ostro o POLSKICH politykach! „Barany i prowokatorzy”

Share

Prowokatorzy, którzy działają poza konstruktywną agendą europejską – tak Maria Zacharowa komentowała postawę polityków Polski i Litwy. Rzecznik MSZ Federacji Rosyjskiej nie szczędziła krytyki postawie przedstawicieli Warszawy i Wilna.

Jak informuje agencja TASS, Zacharowa w trakcie konferencji prasowej stwierdziła, że obecna postawa przedstawicieli naszego kraju to przede wszystkim prowokacja i „owczy pęd”, który spowodowany jest przez anglosaskie interesy.

Istnieje taka koncepcja, bardzo powszechna, ale poruszę ją, ponieważ w tym przypadku jest bardzo znacząca: w każdym stadzie jest taki prowokator. Prowokatorzy, którzy działają poza konstruktywną agendą europejską, która chroni ich interesy, pozwalają sobie na takie przemówienia i oświadczenia – mówiła.

Jej zdaniem, większość wypowiedzi, które padają z ust polskich polityków nie są ich własnym zdaniem, ale częścią agendy wymuszonej przez Waszyngton.

Mówią tak nie dlatego, że tak myślą, ale dlatego, że istnieje pewien porządek polityczny. Ten porządek oczywiście nie dotyczy interesów europejskich, ale to jest wiatr, który wieje znad Atlantyku – podkreśliła.

Źródło: IZ.ru