2

Zachód ZMĘCZY SIĘ wojną i przestanie wspierać Ukrainę! Rosyjski politolog przewiduje najbliższe tygodnie

Share

Można się spodziewać, że na tle wewnętrznych konfliktów i niezadowolenia społecznego przywódcy państw europejskich będą maksymalnie ograniczać poparcie dla Ukrainy – twierdzi rosyjski politolog, Jewgienij Riabinin.

Profesor nadzwyczajny Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Państwowego w Mariupolu na łamach portalu URA.ru przedstawiał swoje przewidywania na najbliższe tygodnie wojny. Jego zdaniem wrzesień będzie miesiącem, w którym rozpoczną się poważne problemy Ukrainy w kontekście wsparcia z Zachodu.

Już dziś można obserwować demonstracje niezadowolonych Niemców i Czechów domagających się rezygnacji ze wsparcia dla Ukrainy – twierdzi.

Jego zdaniem, to jednak dopiero początek, ponieważ w grudniu sytuacja będzie na tyle trudna, w kontekście kryzysu energetycznego i żywnościowego, że Zachód będzie starał się zmusić Ukrainę do znalezienia rozwiązań pokojowych.

Jeszcze bardziej negatywne opinie Riabinin wyraża na temat ukraińskiego wojska, jego zdaniem Wołodymyr Zełenski będzie musiał przyjąć taktykę Adolfa Hitlera, który zdecydował się na utworzenie Hitlerjugend, czyli jednostek złożonych z nieletnich obywateli.