0

Zaczęło się?! Atak na Ministerstwo Obrony i ukraińskie banki! „Potężny DDOS”

Share

Portale Ministerstwa Obrony Ukrainy, ukraińskich Sił Zbrojnych oraz dwóch banków Privatbank i Oszczadbank zostały zaatakowane przez hakerów – donosi portal „Ukraińska Prawda”. Jak podkreślają eksperci to potężny cyberatak typu DDOS.

Wiadomo już o ataku na Privatbank i Oszczadbank, a także na Ministerstwo Obrony i stronę internetową Sił Zbrojnych. Należy zauważyć, że atak różni się od ostatniego – teraz jest to potężny DDOS – czytamy na portalu.

Jak informują lokalne media, duża część obywateli zgłasza problemy z logowaniem do bankowości internetowej. Część z nich jest w stanie dostać się do aplikacji, jednak nie może wykonywać żadnych transakcji.

Jest to bardzo potężny atak – taki, jaki nigdy wcześniej się nie zdarzył – twierdzą anonimowe źródła z rządu i organów ścigania.

Jednocześnie Ukraińskie Centrum Bezpieczeństwa Informacji Ukrainy poinformowało, że nie ma żadnego zagrożenia dla środków deponentów Privatbanku z powodu cyberataku.

To nie pierwszy tego typu atak na strony rządowe na Ukrainie. Wcześniej do takowego doszło 14 stycznia, kiedy to nie działały portale m.in. Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Źródło: RP.pl