0

Zagraniczny dziennikarz ATAKUJE nasz kraj! „Polacy to paskudne stworzenia”

Share

Anton Anisimow to z znany z antypolskich wypowiedzi, dziennikarz znowu obraził nasz kraj. Powiedział, że Polacy są „paskudnymi stworzeniami”.

Te perfidne słowa padły w związku z wykluczeniem rosyjskich drużyn z międzynarodowych rozgrywek w związku z wojną na Ukrainie.

Przypomnijmy, że Polscy piłkarze mieli zmierzyć się z Rosją 24 marca w półfinale jednej z trzech ścieżek barażowych. Mecz miał się odbyć w Moskwie. Jednak po ataku Rosji na Ukrainie, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zdyskwalifikowała reprezentację Rosji i przyznała Polsce walkower w półfinale baraży o awans do mundialu.

Anisimow atakuje Polaków

Anton Anisimow z kanału Match TV już wtedy atakował Polaków, nazywając cały naród „paskudnymi stworzeniami”. Hasło stało się dość głośne, a w kolejnych miesiącach dziennikarz podkreślał, że nie ma zamiaru wycofać się ze swych słów.

– Zawodnicy tej reprezentacji nawoływali do bojkotu meczu z Rosjanami, dążąc do osobistego zysku i tym samym oszukując Szwedów. Przez nich moja drużyna została usunięta z walki o mundial. Tak, to paskudne stworzenia. Nie można tak robić. Czasami takie rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Bezpośrednio – powiedział w wywiadzie dla sports.ru.

Twierdzi on, że gdyby nie zawieszenie jego drużyny, to Rosja pokonałaby Polskę i zmierzyła się ze Szwecją.

Polska chce odebrać Lwów?

– Polska nie śpi i myśli o tym, jak odrodzić Rzeczpospolitą i odzyskać zachodnie tereny Ukrainy. Wierzę, że odzyskanie Lwowa jest w interesie Polski – mówił dziennikarz.

Dalej Rosjanin bredził, że prezydent Rosji Władimir Putin nie jest winny wojny z Ukrainą.