0

Zamach na Ukrainie! Znany polityk WYLECIAŁ w powietrze!

Share

Nie żyje Dmytro Sawłuczenko. Polityk będący przedstawicielem ustanowionej przez Rosjan administracji w Chersoniu. Mężczyzna zginął w wybuchu samochodu.

O udanym zamachu poinformował portal Ukrainska Pravda. Dziennikarze potwierdzili, że w aucie, które wyleciało w powietrze znajdował się „kierownik departamentu ds. rodziny, młodzieży i sportu” władz Chersonia.

Warto przypomnieć, że Sawłuczenko przed rozpoczęciem wojny był działaczem prorosyjskiego ugrupowania „Platforma za Życiem”, któremu przewodniczył Wiktor Medwedczuk.

W obwodzie chersońskim na południu Ukrainy rosyjscy okupanci nie mają poparcia ze strony lokalnych władz, urzędników ani ludności; przed inwazją na Ukrainę przeciwnik nie zdołał tam stworzyć skutecznej sieci agenturalnej — ocenił w środę wiceprzewodniczący rady regionu Jurij Sobolewski, cytowany przez agencję Ukrinform.

Mogli to być np. zwerbowani dawno temu tzw. uśpieni agenci, którym płaciła pieniądze rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa. Rozumiemy przecież, że Kreml długo szykował się do tej wojny — dodał.