0

Zamach na Władimira Putina?! Prezydent z Rosji wprost o ryzyku śmierci

Share

Kiedy spotkałem Castro, zapytałem go o ryzyko śmierci. On mi odpowiedział: „Czy wiesz dlaczego jeszcze żyję? Bo zawsze osobiście zajmowałem się swoim bezpieczeństwem” – mówił Władimir Putin w rozmowie z amerykańskim reżyserem Oliverem Stonem.

Rozmowę z prezydentem Federacji Rosyjskiej przypomniał „Daily Mail”. Było to odniesienie do pojawiających się pogłosek o możliwym obaleniu Władimira Putina.

W przytoczonym wywiadzie prezydent Rosji mówił otwarcie, że nie obawia się o swoje życie.

Wykonuję swoją robotę, a ochroniarze swoją. Ufam im. Czy wiesz, co mówią zwykli Rosjanie? Jest takie hasło, że ci, którzy mają zostać powieszeni, nie zostaną utopieni. Tylko Bóg zna nasze przeznaczenie, twoje i moje – mówił.

Według dziennikarzy „Daily Mail” Władimir Putin jest ochraniany obecnie przez specjalne cztery sekcje, ale wyłącznie jedna jest widoczna publicznie. Pozostali specjaliści w przypadku przemów publicznych schowani są w tłumie.

Pogłoski o strachu przed zamachem najgłośniej słyszalne były w połowie marca, gdy prezydent Rosji przemawiał na stadionie Łużniki w Moskwie. Zdaniem dziennikarzy szwedzkiego „Expressen” Putin występował w specjalnej sześciometrowej pancernej, szklanej klatce.

Źródło: Daily Mail / Expressen