1

Zamach stanu na Kremlu?! Generał wprost: Rzucą się do gardła swojemu liderowi

Share

Myślę, że inne szczury go zaduszą, bo czują, że nie ma już takiej mocy jak wcześniej – twierdzi generał Roman Polko. Były dowódca GROM podkreślił, że w najbliższym czasie może dojść do obalenia władzy Władimira Putina.

Według eksperta obecne zachowanie prezydenta Rosji może sprawiać wrażenie chęci „popełnienia zbiorowego samobójstwa”. Jego zdaniem jednak, do takiej sytuacji nie dojdzie przez otoczenie Władimira Putina.

Rzeczywiście wiele na to wskazuje, że wszyscy są zastraszeni. Ale myślę, że już zaczynają sobie uświadamiać, że zabrnęli za daleko. Przewroty na Kremlu mają swoją historię, zamachy już się tam odbywały. Szczerze mówiąc – liczę, że ten „dwór”, upokorzony już przez Putina, odsunie go w końcu od decyzji. Bo nikt nie będzie chciał ginąć razem z szaleńcem. Mówiąc wprost, słabi ludzie, którzy jeszcze dają sobą tak pomiatać, rzucą się do gardła swojemu liderowi, kiedy zobaczą, że nie zapewnia im już wystarczającej ochrony  – ocenił generał Polko.

W rozmowie na łamach Wirtualnej Polski, Roman Polko odpowiedział również na pytanie dotyczące zagrożenia użycia broni atomowej.

Broń jądrowa może być użyta w odwecie za taki sam atak albo wtedy, gdy uderzenie konwencjonalne zagraża istnieniu państwa. Żadna z tych przesłanek nie jest dzisiaj spełniona. Dlatego podoba mi się bardzo szybka odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji, które przypomina Putinowi: „my też mamy broń jądrową”. Bardzo dobrze, że Zachód mówi jednym głosem. Bo gdzie Putin chciałby tą bronią uderzyć? – powiedział były dowódca GROM.

Źródło: WP.pl