0

„Zamach stanu” w Londynie! Sytuacja jest bardzo poważna

Share

Ambasador Mjanmy w Wielkiej Brytanii niewpuszczony do budynku ambasady! Kyaw Zwar Minn był zmuszony spędzić noc w samochodzie.

Ambasador Mjanmy w Wielkiej Brytanii w marcu skrytykował wojskowy zamach stanu w Mjanmie i wezwał do uwolnienia obalonej przywódczyni, Aung San Suu Kyi. 7 kwietnia został odwołany ze stanowiska.

W środę Kyaw Zwar Minn poinformował, że budynek placówki w został przejęty przez jego zastępcę oraz attaché wojskowego, którzy nie pozwolili mu wejść do środka. Dyplomata porównał całą sytuację do „zamachu stanu”.

W lutym doszło do zamachu stanu w Birmie. Teraz taka sama sytuacja jest w centrum Londynu – powiedział i dodał, że pracownicy ambasady otrzymali groźby surowej kary, jeśli nie będą pracować dla wojska.

Jak podaje BBC, Kyaw Zwar Minn spędził noc w swoim samochodzie zaparkowanym nieopodal budynku ambasady. W czwartkowy wieczór pod placówką zebrali się protestujący, którzy domagali się wpuszczenia dyplomaty na teren ambasady. Policja poinformowała, że protest odbył się pokojowo.