2

Zamordyści KAPITULUJĄ! Nie będzie obowiązkowych szczepień nauczycieli i służb mundurowych

Share

Od 1 marca nie będzie obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli – zapowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jednocześnie podkreślił, że nie oznacza to, że rząd całkowicie rezygnuje z obowiązku szczepień tych grup zawodowych.

Na antenie Radia Plus rzecznik resortu zdrowia przyznał, że zapowiedzi ministra Niedzielskiego nie zostaną w pełni wypełnione. Od 1 marca obowiązek szczepienia przeciw COVID-19 mają dotyczyć wyłącznie pracowników medycznych.

W przypadku medyków mówimy o tym, że od 1 marca ten obowiązek będzie egzekwowany, to znaczy, że taka osoba będzie musiała być w pełni zaszczepiona. Więc, co logiczne, tego nie da się przeprowadzić w tak krótkim okresie czasu w stosunku do innych grup zawodowych – podkreślił.

Dla potrzymania swojego stanowiska Andrusiewicz użył przykładu szczepienia przeciwko żółtaczce, które również jest obowiązkowe wśród medyków.

Bez tych szczepień żaden lekarz w tym kraju, ani pielęgniarka, nie zostanie dopuszczona do pacjenta. Tu jest podobnie. Nie można dopuścić kogoś, kto nie jest osobą bezpieczną dla pacjentów – wspomniał.

Wyjątkowo ciekawej odpowiedzi słuchacze doczekali się chwilę później. Na pytanie, czy ministerstwo nie boi się ogromnych braków kadrowych, rzecznik odpowiedział, że „lekarz powinien być przede wszystkim osobą bezpieczną dla pacjenta”.

Co więcej, chwilę wcześniej stwierdził, że od 1 marca dyrektorzy placówek będą mieli wolną rękę co do decyzji, co zrobić z niezaszczepionym medykiem.

Źródło: Radio Plus