0

Zamordyści odpuszczają? Niedzielski zapowiada łagodzenie obostrzeń i koniec maseczek

Share

Krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń – zapowiedział minister Adam Niedzielski w wywiadzie dla gazety „Fakt”. Szef resortu zdrowia pierwszy raz od wielu miesięcy zapowiada łagodzenie obostrzeń.

W trakcie rozmowy minister Niedzielski podkreślił, że obecny przebieg piątej fali może w niedługiej perspektywie pozwolić na zmiany obowiązujących w polce nakazów sanitarnych.

W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszeniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest realną perspektywą znoszenia restrykcji – zapowiedział.

Jednym z najważniejszych wątków rozmowy była kwestia limitów oraz obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Okazuje się, że w tym temacie rząd szykuje zmiany.

Zostaną one z nami (red. maseczki ochronne), ale nie na zasadzie obowiązku, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – mówił szef resortu zdrowia.

Źródło: Fakt