0

Zamordyści odpuszczają! Wycofują się z obowiązku doszprycowania pracowników

Share

Zamordyści muszą odpuścić – tak podsumować można decyzję władz Nowego Jorku, które odwołały właśnie obowiązek zaszczepienia trzecią dawką pracowników służby zdrowia. Jak wytłuamaczono, chodzi o obawy o poważne braki kadrowe.

Przypomnijmy, wymóg podania trzeciej dawki tzw. przypominającej został ogłoszony w styczniu przez gubernator Nowego Jorku, Kathy Horchul. Przepisy miały wejść w życie od 21 lutego.

Teraz jednak stanowy komisarz ds. zdrowia Mary Basset ogłosiła, że w decyzja zostaje wstrzymana.

Podczas gdy robimy postępy i 75 proc. personelu dostało lub jest gotowe otrzymać dawkę wzmacniającą, rzeczywistość jest taka, że nie byłoby wystarczającej liczby pracowników służby zdrowia spełniających wymóg, aby uniknąć istotnych problemów kadrowych w naszym już nadwyrężonym systemie opieki zdrowotnej – stwierdziła.

Taką decyzję pochwalił m.in. dyrektor generalny LeadingAge New York, Jim Clyne. Placówka, która prowadzi badania dotyczące wspierania ludzi w starszym wieku. Zdaniem Clyne decyzja jest „inteligentnym posunięciem”.

Trzy dni nie wystarczy, aby znaleźć wystarczającą liczbę pracowników świadczących usługi (zdrowotne) mieszkańcom i pacjentom, którym musimy służyć – podkreślił.

Mary Basset zapowiedziała, że temat doszczepiania pracowników placówek medycznych zawieszony jest na najbliższe trzy miesiące. Po tym czasie władze wrócą do kontrowersyjnego tematu.

Źródło: FoxNews