6

Zamordysta Piecha o ustawie 1846: „Jest bardzo lajtowa!”

Share

Ta ustawa jest bardzo „lajtowa” – przekonuje Bolesław Piecha opowiadając na temat ustawy nr 1846, która za kilkanaście godzin trafi na sejmową salę plenarną.

Przypomnijmy, według zapowiedzi przedstawicieli PiS w tym marszałka Terleckiego ustawa autorstwa Czesława Hoca trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu tj. 26-27 stycznia 2022. Najprawdopodobniej posłowie Zjednoczonej Prawicy postarają się o przepchnięcie jej właśnie we wspomnianych dniach.

Ta ustawa jest bardzo „lajtowa”. Ona w zasadzie nakłada na pracodawców możliwość sprawdzania certyfikatów covidowych. Alternatywą jest testowanie i za to testowanie przed przystąpieniem do pracy – to się już zdarza w niektórych instytucjach – zapłaci budżet państwa – mówił Piecha na antenie Polsat News.

Jednocześnie polityk partii rządzącej jeszcze raz przypomniał, że jest zwolennikiem rozwiązań idących zdecydowanie dalej. Przede wszystkim dotyczących paszportów segregacyjnych.

Ja jestem zwolennikiem tych rozwiązań, które proponuje w zasadzie większość Europy, czyli docenienie tego paszportu covidowego – stwierdził.

Źródło: Polsat News