3

Zamordysta Piecha przeciw rządowi! „Popieram Radę Medyczną”

Share

Wiadomo, że głównym punktem sporu są szczepienia i weryfikacja paszportu covidowego. Przykre, popieram Radę Medyczną – stwierdził Bolesław Piecha, poseł PiS.

W programie „Gość Wydarzeń” polityk komentował decyzję o dymisji 13 z 17 członków Rady Medycznej. „Korona eksperci” wyjaśnili to między innymi faktem, iż rząd nie stosował się do ich zaleceń i nie wprowadzał restrykcyjnej polityki covidowej.

Pewnie główną przyczyną frustracji Rady Medycznej jest to, że te rekomendacje, które wypracowują, nie zostają w ich przekonaniu, i w moim osobiście, nie zostały wdrążane w ten ciąg zdarzeń, z którym mamy do czynienia w związku z pandemią. Wiadomo, że głównym punktem sporu są szczepienia i weryfikacje paszportu covidowego. Przykre, popieram Radę. Boleję nad tym, że wielu fachowców zrezygnowało – stwierdził Piecha.

PiSowski zamordysta znany między innymi z wypowiedzi o obowiązku szczepień wszystkich obywateli żalił się na antenie Polsat News, że jest obiektem ataków internautów.

Sam jestem przecież obiektem wielu ataków, i w Internecie, i w przestrzeni publicznej za to, że mam jasne stanowisko, co do walki z pandemią – podkreślił.

W trakcie programu pojawił się temat ustawy nr 1846 nad którą trwają obecnie prace w Sejmie.

Namawiam swoich kolegów parlamentarzystów i tych z opozycji również, żeby mieli więcej odwagi ustawę dotyczącą możliwości weryfikowania paszportu covidowego, czy zaświadczenia wprowadzić jak najszybciej. A minister zdrowia powinien mieć wsparcie w większości parlamentarnej albo klubie parlamentarnym, aby umieć wprowadzić w drodze rozporządzenia wynikającego z ustawy z 2008 roku obwiązek szczepienia pewnych grup społecznych – apelował Piecha.

Źródło: Polsat News