1

Zamordysta Piecha się pogubił! Zapowiada NIEOBOWIĄZKOWY obowiązek!

Share

Ustawa 1846 autorstwa Czesława Hoca nie będzie procedowana, w zamian Prawo i Sprawiedliwość przedstawi zupełnie nowy projekt segregacji sanitarnej pracowników. Okazuje się, że nawet najwięksi zamordyści mają problem z wytłumaczeniem, o co właściwie chodzi.

W programie „Salon Polityczny Trójki” Bolesław Piecha starał się pokrótce opowiedzieć, jak wyglądać będzie nowa ustawa i co będzie zawierała.

Wydaje mi się, że w tej sytuacji jaką mamy politycznej, również społecznej dobrze by było ten projekt jednak uchwalić jako ustawę autonomiczną. On mówi o tym, żeby zastąpić, to co jest okazywaniem certyfikatów, testem, ten test będzie musiał wykonywać pracownik, nieobowiązkowo oczywiście, a pracodawca go sprawdzić – mówił polityk PiS.

Widać doskonale, że sam poseł Piecha ma ogromne trudności z wytłumaczeniem sensu nowych przepisów. „Będzie musiał” ale „nieobowiązkowo”? Słowa które wzajemnie się wykluczają mają opisywać nowy projet?

Jeżeli tego testu nie wykona, a w zakładzie pracy ktoś, kto ma ten test ujemny, zarazi, to niestety pracodawca albo pracownicy będą ponosić konsekwencje tego, że pracownik, że ten który uczestniczy w jakimś życiu edukacyjnym, zakaził się w szkole, w zakładzie pracy, będzie musiał po prostu zapłacić odszkodowanie – dodał Piecha.

Źródło: Polskie Radio