2

Zamordystyczne plany prof. Horbana! Przymusić ludzi do szczepień

Share

Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić – twierdzi główny doradca premiera ds. COVID-19.

Przewodniczący Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim w rozmowie z RMF FM nie ukrywa, że jest zwolennikiem wprowadzenia zamordystycznych przepisów, które doprowadzą do zaszczepienia osób nieprzekonanych.

Umożliwienie przeprowadzenia […] to jest to, co byśmy nazwali restrykcjami […] nakłanianie obywatela. Jest to (red. paszporty covidowe) pewna forma nakłaniania, utrudnianie życia obywatelowi, który się nie zaszczepił – oznajmił.

To pierwsze tak odważne wystąpienie prof. Andrzeja Horbana w kwestii szczepienia przeciw COVID-19. Wcześniej, przez wielu ekspertów, szef Rady Medycznej był uznawany za przeciwnika obowiązkowych szczepień.

W kuluarach mówiło się nawet o buncie wśród „korona ekspertów” i bardzo ostrym podziale na osoby chcące wprowadzać zamordystyczne przepisy oraz te, które miały pozostawać zwolennikami wyłącznie namawiania na szczepienia. Okazuje się, że najprawdopodobniej były to wyłącznie plotki.

Źródło: RMF FM