2

Zamordyzm nabiera tempa! Niezaszczepieni mają zakaz chodzenia do pracy! Test nic nie znaczy

Share

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 nie będą mogły przychodzić do pracy – to decyzja władz w Singapurze. Co ciekawe, podkreślono że nie ma możliwości zastępowania szczepienia negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Ta zmiana pomoże chronić niezaszczepione osoby i stworzyć bezpieczniejsze miejsca pracy dla wszystkich – twierdzą przedstawiciele tamtejszego ministerstwa zdrowia.

Jak przedstawiają oficjalne dane dwie dawki szczepionek przeciw COVID-19 przyjęło w Singapurze blisko 95 procent osób zakwalifikowanych, czyli około 87 procent całej ludności kraju.

Według zaktualizowanych przepisów, od 15 stycznia do pracy nie będą mogły przychodzić osoby, które nie przyjęły dwóch dawek szczepionki. Ci, którzy zaszczepieni są zaledwie jedną dawką początkowo będą mogli przedstawiać negatywny wynik testu, ale do końca stycznia będą musieli się w pełni zaszczepić.

W przypadku osób niezaszczepionych negatywny wynik testu na koronawirusa nie będzie brany pod uwagę i nie będzie pozwalał na wejście do miejsca pracy.

Źródło: Polsat News