1

Zamordyzm w miejscu pracy! Ministerstwo Zdrowia wprowadzi szokujące zmiany

Share

Bezpłatny urlop, przeniesienie na inne stanowisko… – to tylko niektóre z zapisów, które znajdują się w projektach zmian przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Okazuje się, że w Polsce bocznym torem wprowadzane są rozwiązania z zamordystycznego systemu francuskiego.

Na łamach naszego portalu kilkukrotnie już informowaliśmy o planowanych przez resort zdrowia zmianach. Najczęściej opowiadał o nich wiceminister Waldemar Kraska.

Okazuje się, że zmiany są już przygotowane w formie projektów, którymi Sejm zajmie się już na najbliższym posiedzeniu, czyli 15 września.

Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo pracowników, ale też osób, które korzystają z usług danego podmiotu. Żyjemy w dobie epidemii i potrzeba nam rozwiązań gwarantujących ograniczenie transmisji wirusa. Musimy też dać pracodawcom narzędzia, które pozwolą im zachować ciągłość działalności firmy – twierdzi przedstawicielstwo Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z Prawo.pl.

Nikt nie wprowadza do przepisów prawa do zwolnienia niezaszczepionych, ale o to, aby np. do kontaktu z klientami byli kierowani zaszczepieni pracownicy, a ci niezaszczepieni zostali oddelegowani do innych zadań – czytamy.

To jednak nie wszystko! W zmianach miałyby się znaleźć również zapisy, które pozwalałyby przedsiębiorcom na weryfikację swoich klientów. Nie wiadomo dokładnie, jak miałoby to wyglądać, ani też kto bezpośrednio sprawdzałby paszporty szczepionkowe. Według nieoficjalnych informacji przekazywanych przez Prawo.pl, najprawdopodobniej zastosowany zostanie wariant francuski.

Chodzi o to, aby także właściciele restauracji mogli weryfikować klientów – mówił cytowany informator.

 

Źródło: Prawo.pl