0

Zamordyzm w natarciu! Pierwszy kraj wprowadza OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ dla wszystkich dorosłych

Share

To już pewne! Prezydent Austrii podpisał właśnie ustawę o obowiązku zaszczepienia wszystkich dorosłych mieszkańców kraju. Tym samym będzie to pierwszy kraj w Unii Europejskiej, który podjął się tak zamordystycznego kroku.

Jak informują lokalne media, kontrowersyjna ustawa przeszła już niemal wszystkie szczeble legislacyjne. Obecnie wystarczy tylko kontrasygnatura kanclerza Karla Nehammera, aby obowiązek wszedł w życie.

Co warto podkreślić, przymus zaszczepienia przeciw COVID-19 nie dotyczy tylko obywateli, ale wszystkich osób powyżej 18. roku życia, które na stałe mieszkają w Austrii.

Jednocześnie ustawodawcy poinformowali, że istnieć będą dwa wyjątki od wprowadzanego obowiązku. Mowa o kobietach w ciąży oraz osobach, które posiadają jasne przeciwskazania medyczne. Warunkowo zwolnienie mogą dostać osoby, które przechorowały COVID-19, ale takowa procedura będzie bardzo utrudniona.

Oczywiście, w przypadku nie zaszczepienia istnieć będzie system kar nakładanych od 16 marca br.. Osoba, która nie zdecyduje się na szczepienie płacić będzie grzywnę w wysokości od 600 do nawet 3600 euro.

Źródło: DW.com