0

Zaprzysiężą Trumpa na prezydenta?! Policja przygotowuje się do obrony Kongresu

Share

Policja Kapitolu Stanów Zjednoczonych w pełnej gotowości! Według popularnej teorii spikowej grupa skrajnej prawicy planuje szturm na budynek Kongresu, aby dokonać zaprzysiężenia Donalda Trumpa na urząd prezydenta USA.

Jak informują amerykańskie portale informacyjne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w dniu 4 marca dojdzie do próby wtargięnia i zajęcia Kapitolu. Jeśli atak miałby się udać protestujący próbowaliby przywrócić Donalda Trumpa na zajmowany wcześniej urząd.

Data 4 marca nie jest przypadkowa. Dla wielu amerykanów o podejściu tradycjonalistycznym jest to ważna data związana właśnie z prezydenckimi inauguracjami. W tym bowiem dniu odbywały się one do 1933 roku.

Informacje grupy QAnon nie mówią jednak o żadnych konkretnych liczbach uczestników protestu czy też godzinie o której miałby nastąpić szturm.

Timothy Blodgett z Izby Reprezentantów podkreślił, że data 4 marca nie jest na tyle ważna i jego zdaniem nie ma żadnych przesłanek, aby w tym dniu doszło do jakichkolwiek zamieszek.

Służby wywiadowcze twierdzą jednak, że w internecie odbywają się niepokojące dyskusje na ten temat. Straż Kapitolu poinformowała, że wywiad posiada informacje świadczące o „możliwym spisku”, mającym na celu włam do Kapitolu właśnie tego dnia.

Siedziba Kongresu została ogrodzona i obsadzona oddziałami Gwardii Narodowej, uzbrojoną w długą broń. Zapobiegawczo w czwartek wokół budynku mają zostać rozmieszczone dodatkowe jednostki straży.