0

Zaskakująca decyzja Franciszka! Żaden papież tego nie zrobił

Share
Iza Husselbank

Papież Franciszek wyznał, że chętnie spotkałby się z wiernymi z Korei Północnej. Jest jednak jeden ważny warunek, który zależy od Kim Dzong Una.

Jak informuje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, papież przedstawił swój pomysł w trakcie spotkania z Lazarusem You Heung-sikiem. To duchowny rzymskokatolicki i zarazem biskup Daejeon w Korei Południowej. Franciszek ugościł go w Watykanie.

W trakcie rozmowy z biskupem papież Franciszek przyznał, że chciałby odbyć pielgrzymkę do Korei Północnej. Jak wyjaśnił, ogromnie współczuje Koreańczykom tego, że w wyniku wojny domowej kraj został podzielony, a oni sami – niejednokrotnie rozdzieleni z bliskimi.

Ostatnio papież Franciszek gościł w Watykanie rzymskokatolickiego duchownego z Korei Południowej Lazarusa You Heung-sika. Jak informuje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, podczas spotkania papież przyznał, że chciałby odbyć pielgrzymkę do Korei Północnej. Jego zdaniem Koreańczycy cierpią, ponieważ od lat rozdzieleni z bliskimi przez podział kraju w wyniku wojny domowej.

Koreańczycy cierpią ból życia w separacji od 70 lat – podkreślił.

Papież jednak ma jeden warunek. Wybierze się do Korei Północnej, jeśli otrzyma oficjalne zaproszenie od władz kraju.