0

Zaskakująca oferta Łukaszenki do Polaków! Ktoś skorzysta?

Share

Prezydent Aleksander Łukaszenka nie przestaje zaskakiwać w kontekście Polski i Polaków. Tym razem złożył naszym rodakom niecodzienną, wręcz szokującą propozycję. Chodzi o … obywatelstwo.

Przypomnijmy, kilkanaście dni temu władze w Mińsku ogłosiły, iż wprowadzają ruch bezwizowy dla Polaków na terenie całego kraju. To jednak nie wszystko, kolejne zapowiedzi padły z ust samego Łukaszenki w trakcie wizyty roboczej w rejonie miadzielskim.

Sąsiedzi z Litwy, Łotwy, Polski przyjeżdżają tu i chcą coś kupić. Niech sobie kupią. To już zostało przetworzone i handel coś na tym zarobi […] W pobliżu mieszkają ludzie, którzy przypominają Polakom, że nie są agresywni. Że są chętni do pomocy w potrzebie. Wtedy nie będą wobec nas wojowniczo nastawieni. To ważne – mówił Łukaszenka.

Okazuje się, że polityk nakazał swoim urzędnikom, aby ci maksymalnie ułatwili sposób uzyskiwania białoruskiego obywatelstwa.

Mam dokumenty na biurku, nie będzie żadnych opóźnień. Tak samo będzie z Litwinami, Łotyszami i Polakami. Specjalistów, którzy zechcą żyć i pracować na Białorusi z radością powitamy – zapowiedział.

Deputowani mieli na uwadze, by nie powodować biurokracji, by było szybko. A mechanizm, który mamy… Prawdopodobnie nie ma czegoś takiego na świecie. Jesteśmy na to gotowi. Zrobimy wszystko, aby przyjąć do naszej białoruskiej rodziny najbardziej porządnych i życzliwych sąsiadów. I to nie tylko sąsiadów. Każdy, kto chce tu pracować, żyć po białorusku, drzwi są otwarte – dodał.

 

Źródło: Belta.by