1

Zaskakujące doniesienia! Chiny wiedziały o ataku na Ukrainę! Postawiły jeden warunek

Share

Rosyjscy politycy już 4 lutego powiadomili chińskich urzędników, że rozpoczną wojnę na Ukrainie – informuje dziennik „South China Morning Post” powołując się na źródła w USA. Władze Chin miały postawić Rosjanom jeden warunek.

O rozpoczęciu działań wojskowych na Ukrainie miano poinformować stronę chińską w trackie wizyty Władimira Putina w Pekinie. Nie wiadomo jednak, czy przekazana została bezpośrednio przez prezydenta Rosji w spotkaniu z Xi Jinpingiem, czy też w innych okolicznościach.

Według informatorów dziennikarz chińscy politycy nie byli ani przeciwni, ani też nie popierali ataku. Zażądali jednak, aby ten nastąpił dopiero po zakończeniu igrzysk olimpijskich, czyli po 20 lutego bieżącego roku.

Jak wiemy żądanie zostało spełnione, ponieważ dokładnie 21 lutego 2022 roku Władimir Putin ogłosił decyzję o uznaniu samozwańczych republik w Donbasie i wysłaniu tam rosyjskich wojsk, co można uznać, za początek agresji.

O tym, że władze Chin wiedziały o wojnie na Ukrainie informowano już wcześniej na łamach „New York Times”. Doniesienia te zostały skomentowane przez rzecznika ambasady ChRL w Waszyngtonie.

Te twierdzenia to spekulacje bez żadnych podstaw. Ich celem jest zrzucenie winy i oczernianie Chin – oświadczył Liu Pengyu.

Źródło: South China Morning Post