8

Zaszczepieni chorują na koronawirusa. Prof. Simon wskazał, kto jest zagrożony

Share

To 1-2 osoby na 10 i zazwyczaj są to osoby starsze oraz obciążone wielochorobowością – mówił prof. Krzysztof Simon odnosząc się do coraz częstszych przypadków zachorowań wśród w pełni zaszczepionych.

W rozmowie z „Newsroom WP” kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zauważył, że faktycznie istnieją przypadki w których osoby zaszczepione przeciw COVID-19 zakażają się. Jego zdaniem, są to jednak przypadki bardzo rzadkie i występujące u konkretnej grupy osób.

To 1-2 osoby na 10 i zazwyczaj są to osoby starsze oraz obciążone wielochorobowością. Niestety mimo szczepień dochodzi u nich do zakażeń koronawirusem – wyjaśnił.

W trakcie dyskusji pojawił się również temat ogłoszonej 4 fali. Zdaniem prof. Simona system funkcjonuje, ale jeśli statystyki pójdą w górę, to może dojść do jego paraliżu.

Przy 30 tys. nie damy rady. Tak się załamaliśmy na wiosnę, kiedy większość pacjentów, poza onkologią i położnictwem nie uzyskiwała odpowiedniej pomocy medycznej, ponieważ nie mamy tyle personelu i tyle łóżek – skomentował.

Oczywiście dyskusja się toczy, ale to wszystko już było przerabiane. Wiemy, co robić i jakie decyzje podejmować. Na pewno nie będzie czegoś takiego, jak całkowity lockdown i wprowadzenie nauki zdalnej. Bo jest to nierozsądne i nie we wszystkich miejscach potrzebne – dodał prof. Krzysztof Simon.

Źródło: Newsroom WP