3

Zaszczepioni? Lockdown również dla nich! Od 28 grudnia w całym kraju

Share

Od 28 grudnia na terenie całego kraju obowiązywać będą surowe ograniczenia w kontaktach międzyludzkich, nie tylko wśród osób niezaszczepionych ale także wśród tych, którzy przyjęli preparat lub są ozdrowieńcami – ogłosił kanclerz Niemiec, Olaf Scholz.

Na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono, iż od 28 grudnia prywatne spotkania mogą odbywać się w gronie maksymalnie 10 osób. Oprócz tego zamknięte zostaną wszystkie kluby i dyskoteki, a imprezy sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności.

Mogę zrozumieć każdego, kto nie chce więcej słyszeć o nowych wariantach koronawirusa ale nie możemy zamykać oczu na falę, która ma się przed nami pojawić. Nawet ci, którzy zostali dwukrotnie zaszczepieni i ci, którzy wyzdrowieli, są narażeni na wysokie ryzyko zakażenia – stwierdził Scholz mówiąc o wiariancie Omikron.

Jednocześnie nowy kanclerz podkreślił, że „koronawirus nie robi sobie przerwy świątecznej”.

Lokalne media podkreślają, że decyzja rządu nie jest tą, której oczekiwali „korona eksperci”. Ich zdaniem należałoby wprowadzić zdecydowanie ostrzejsze ograniczenia. Jak to określono „maksymalne ograniczenie kontaktów”.

Źródło: DW.de