0

Zełenski w tarapatach! M.J. Orłowski: Propaganda SUKCESU doprowadziła do pułapki

Share

Propaganda sukcesu, którą prowadzi od początku wojny rząd w Kijowie, wprowadziła prezydenta Zełenskiego i jego ludzi w poważne tarapaty. Jak teraz wytłumaczyć społeczeństwom Europy Zachodniej, że po 5. miesiącach wsparcia przegrywają bitwy w Donbasie? – pytał retorycznie Marcin Jan Orłowski, w rozmowie na antenie telewizji Wolność TV.

Redaktor naczelny Krul TV w rozmowie z Tomaszem Śniarowskim podsumowywał działania propagandy ukraińskiej. Jego zdaniem, sama taktyka stworzenia różnych form przekazu wewnątrz i na zewnątrz była dobrym ruchem, jednak w pewny momencie należało zdecydowanie zmienić plany.

W pełni rozumiem, że prezydent Zełenski musi mówić swoim obywatelom o zwycięstwach, bohaterstwie, sile etc. to jest zupełnie normalne. Niestety dla niego, taki przekaz nie może iść na Zachód, ponieważ sytuacja na froncie nie wygląda dla Ukrainy, mówiąc łagodnie, najlepiej. Przegrywają kolejne bitwy, muszą się wycofywać, taka jest rzeczywistość – tłumaczył.

Przerażające jest to, że w Polsce propaganda sukcesu jest nadal przyjmowana bezrefleksyjnie. Często informacje, które czytam w polskich mediach, są bardziej 'pozytywne’ niż te, które odnajduję na ukraińskich portalach – dodał.