0

Zełenski zwrócił się do Polaków! „Tylko razem możemy bronić niepodległości”

Share

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwrócił się do Polaków. „Serdecznie gratuluję z okazji Święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego, jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce, chwała Ukrainie” – powiedział.

Jak co roku 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej też „cudem nad Wisłą”. Ta bitwa przesądziła o zatrzymaniu pochodu bolszewików na zachód Europy. Z tego powodu prezydent Ukrainy wypowiedział się do Polaków.

Zełenski zwrócił się do Polaków

Z okazji Święta Wojska Polskiego złożył życzenia Polakom.

– Drodzy przyjaciele, sojusznicy, bracia, to zaszczyt dla przywódcy każdego państwa móc w ten sposób zwracać się do Polaków. Jestem dumny z tego, że taki apel brzmi najbardziej zasadnie właśnie od państwa ukraińskiego – powiedział ukraiński przywódca.

– Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń. I naprawdę jesteśmy razem jako przyjaciele, sojusznicy i bracia – mówił dalej polityk.

Dalej powiedział, że Polacy i Ukraińcy walczą razem i wspólnie będą świętować zwycięstwo w bitwie o wolność i europejską przyszłość.

– Serdecznie gratuluję z okazji Święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego, jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce, chwała Ukrainie – zakończył.

Źródło: TVP Info