0

Ziobro OSTRO o UE! „Ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji”

Share

„Von der Leyen cynicznie oszukuje premiera i prezydenta. Deklarowała, że akceptuje ustawę, potem KE postawiła kolejne żądania” – powiedział ostro Zbigniew Ziobro.

Ziobro był gościem w „Salonie politycznym Trójki” gdzie mówił m.in. o sprawie braku wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy dla Polski.

Pomimo zgody na zrealizowanie tzw. kamieni milowych, Polska wciąż nie otrzymała środków z Krajowego Planu Odbudowy. Co więcej teraz jest tak, że spłata bieżących należności jest jedną z pozycji w rocznym budżecie UE. Więc już spłacamy kredyty zaciągnięte przez UE, sami nie otrzymując nic.

Von der Leyen oszukuje premiera i prezydenta

– Dzisiaj pani von der Leyen cynicznie oszukuje premiera i prezydenta. Z jednej strony była w Polsce i zadeklarowała, że akceptuje ustawę pana prezydenta, do czego ja byłem bardzo sceptycznie nastawiony, bo ona była kolejnym etapem ustępstw i żądań KE, potem stwierdziła, że stawia kolejne żądania – mówił szef Solidarnej Polski.

– Krótko mówiąc, dzieje się scenariusz, przed którym ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji – dodał.

– Nie jesteśmy przeciwko UE, tylko przeciwko złym zmianom, które zachodzą w UE, zmierzających do centralizacji i zdominowania jej przez Niemcy, wykorzystywaniem mechanizmu praw do szantażu takich państw jak Polska – dodał.

– Nie możemy się zgodzić na taką sytuację, że uchwalenie ustawy o sędziach pokoju zablokuje możliwość dalszej reformy sądownictwa. Jesteśmy gotowi ją poprzeć wtedy, gdy równolegle będzie procedowana ustawa o spłaszczeniu struktury sądownictwa – powiedział polityk PiS.

Źródło: