0

Ziobro wprost o liderze PO! „KE chce Tuska, niemieckiego kolaboranta, na stanowisku premiera”

Share

Zbigniew Ziobro został zapytany w wywiadzie w TVP Info m.in. o reformę Kodeksu karnego wykonawczego. Chodzi o zaostrzenie kar dla bandytów. Mówił też o Donaldzie Tusku i pieniądzach z KPO.

Minister Sprawiedliwości skomentował sprzeciw opozycji w Senacie wobec zaostrzenia kar dla najgroźniejszych przestępców.

– Ze smutkiem mogę zauważyć, że Platforma Obywatelska, PSL, ruch pana Hołowni, Lewica znowu stają po stronie frontu obrony przestępców. Bo chodzi o zaostrzenie kar dla tych najgroźniejszy z najgroźniejszych kryminalistów – zaczął.

– Chcemy, by sprawcy gwałtów ze szczególnym okrucieństwem mogli być pewni większych wyroków. Dzisiaj to jest piętnaście lat, a to straszne przestępstwo. Chcemy, by to była kara do 30 lat pozbawienia wolności. Proponujemy rozwiązania, które uderzają w mafie, zorganizowane organizacje przestępcze – stwierdził.

– Dziwi mnie, że Platforma znowu staje po stronie tych, którzy chętnie głosują na PO, bo w zakładach karnych o najostrzejszym rygorze, dostają absolutnie rekordowe wyniki – mówił lider Solidarnej Polski.

Następnie dodał, że według badań, które robił resort większość wyborców Platformy jest za podwyższeniem kar dla najgroźniejszych przestępców.

Ziobro o Tusku i KPO

– Pani von der Leyen była w Warszawie, gwarantowała porozumienie na konferencji z panem prezydentem, a to jest w końcu ustawa pana prezydenta Andrzeja Dudy przyjęta, którą akceptowała pani von der Leyen, ale już teraz stawiają nowe warunki, bo tutaj nie chodzi o sądownictwo, praworządność, im chodzi o zmianę władzy w Polsce. Oni chcą Tuska, niemieckiego w senie politycznym kolaboranta ustanowić premierem polskiego rządu. To jest cel Komisji Europejskiej – powiedział Ziobro w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

– Komisji Europejskiej nie chodzi o sądownictwo i praworządność. Im chodzi o zmianę władzy w Polsce. Oni chcą Tuska, w sensie politycznym niemieckiego kolaboranta, ustanowić premierem polskiego rządu – podkreślił polityk.

Źródło: TVP Info